Mieszkania
 
» sprzedaż «
» wynajem «
 
Domy
 
» sprzedaż «
» wynajem «
 
Lokale
 
» sprzedaż «
» wynajem «
 
Działki
 
» sprzedaż «
» wynajem «
 
Hale
 
» sprzedaż «
» wynajem «
 
Obiekty
 
» sprzedaż «
» wynajem «
 

Mieszkanie dla młodych MdM

Mieszkanie dla Młodych.

Z nowym 2014 rokiem wszedł w życie nowy program pomagający młodym ludziom nabyć pierwsze własne mieszkanie  „Mieszkanie dla Młodych” obejmie ono młode pary, single oraz małżeństwa z dziećmi.

Dla kogo więc „Mieszkanie dla Młodych”?
W ramach subwencji „Mieszkanie dla Młodych” dostępne są dla osób przed  35 rokiem życia. Skorzystać z nich mogą  osoby samotne oraz  małżeństwa w których  co najmniej jedno z małżonków  spełnia kryterium wieku. Zainteresowani ubiegać się mogą o wsparcie wyłącznie w przypadku kupna pierwszego mieszkania. Jednak co najważniejsze, osoby planujące  zakup własnego " M ",  korzystając z dopłaty „MdM” – będą miały jedynie do wyboru mieszkania z rynku pierwotnego.

Jakie są kryteria programu ?
W ramach oferty „MdM” maksymalny metraż mieszkania  nie może przekraczać 75 m2. Dotyczy to zarówno małżeństw, jak i singli. Rządowe dofinansowanie będzie obejmowało maksymalnie 50 mkw, bez względu na to kto jest nabywcą nieruchomości. Decydując się jednak na mieszkanie powyżej określonego limitu,  nie otrzymamy dotacji. W przypadku zakupu np mieszkania 75 metrowego, subwencja obejmuje tylko  pierwsze 50 mkw, czyli na pozostałe np 25 mkw nie otrzymamy pomocy w postaci dotacji rządowej. W przypadku jednak rodzin wielodzietnych maksymalny metraż  mieszkania wzrasta do 85mkw. A co najważniejsze , własny wkład do kredytu hipotecznego np minimalnego czyli  15 letniego  /wyłącznie w walucie polskiej/  nie może przekroczyć 50 procent jego wartości, a cena 1 mkw nie może przekroczyć maksymalnego pułapu, którego co sześć miesięcy podaje wojewoda określając  średni wskaźnik kosztów budowy dla konkretnego miasta  i województwa. W Warszawie np limit wynosi  ok. 5860 zł za mkw, a  w Gdańsku 5720 zł.

Jaki sposób rozliczenia?
Ważną kwestią w zastosowanych zasadach dopłat do kupna mieszkania jest sposób ich rozliczania. W ofercie „Mieszkanie dla Młodych” wsparcie więc jest poniekąd wkładem własnym do kredytu. Tak więc, osoby samotne oraz rodziny bez dzieci  mogą liczyć na dodatek w wysokości 10% wartości nieruchomości. Natomiast rodziny i single z dziećmi otrzymają  15% dopłatę.Oprócz tego dodatkowo beneficjentom, którym urodzą się trzecie lub kolejne dzieci w ciągu 5 lat od zakupu mieszkania, uzyskają oni kolejne 5proc. wartości ich nieruchomości. Jeżeli cena maksymalna 1 mkw w Bydgoszczy  wynosi 3865 zł, a maksymalny metraż 50 mkw, to rodzina bez dzieci lub singiel uzyska dotacje w wysokości ok 30 tysięcy złotych. Beneficjenci z dziećmi otrzymają  wkład w wysokości ok 45 tysięcy złotych. Natomiast jeżeli rodzinie urodzą się kolejne dzieci to całościowa pomoc finansowa wzrośnie do ponad 58 tysięcy złotych.
Jakie są ograniczenia?
Należy pamiętać, że mieszkania kupionego w ramach MdM - rządowego programu nie możemy ani sprzedać ani  wynająć w przeciągu 5 lat od zakupu. W przypadku sprzedania takiego mieszkania,korzystający z subwencji  będzie musiał zwrócić proporcjonalną część uzyskanej dopłaty do kredytu. Nie będą jednak odbierane dotacje z tytułu posiadania potomstwa. Wszystkie osoby, które uzyskały pomoc w ramach MdM nie mogą  w przeciągu 5 lat  stać się  również właścicielami lub współwłaścicielami innego lokalu mieszkalnego, chyba że na zasadach spadkowych.

Zarządzanie nieruchomościami

Aktualności

Tramwaj do Fordonu w Bydgoszczy

Dodano: 2014-04-05
Rozpoczęto budowę linii tramwaju do Fordonu, która  całkowicie zmieni  układ kilku skrzyżowań uli…

Mieszkanie dla młodych MdM

Dodano: 2014-03-16
Mieszkanie dla Młodych. Z nowym 2014 rokiem wszedł w życie nowy program pomagający młodym ludziom nabyć pierwsze w…

Zachem Bydgoszcz

Dodano: 2014-02-16
W Bydgoszczy rozpoczeły się demontaże instalacji TDA i TDI, z których do tej pory słynęły Zakłady Chemiczn…

Kiedy kupić, kiedy sprzedać mieszkanie?

Dodano: 2013-12-01
W obecnej chwili na rynku nieruchomości dominuje raczej stabilizacja. Ostatnie spadki cen znacznie wyhamowały, ale jes…

Jak budować dom energooszczędny?

Dodano: 2013-11-24
Od 2014 roku wchodzi w  życie  rozporządzenie, które dotyczyć będzie wszystkich budowanych  na…

Najnowsze oferty

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o najnowszych ofertach, zapisz się do naszego newslettera.
 

Oferty specjalne

Przedmiot
Dom Sprzedaż
Nr. oferty
IMP-DS-95626
Lokalizacja
Pszczew
Dzielnica
-
Ilość pokoi
6
Powierzchnia
170 000,00 m2
Cena
3 740 000,00 PLN
Przedmiot
Dom Sprzedaż
Nr. oferty
IMP-DS-95161
Lokalizacja
Białe Błota
Dzielnica
-
Ilość pokoi
6
Powierzchnia
180,00 m2
Cena
639 000,00 PLN
Przedmiot
Dom Sprzedaż
Nr. oferty
IMP-DS-95570
Lokalizacja
Białe Błota
Dzielnica
Murowaniec
Ilość pokoi
-
Powierzchnia
320,00 m2
Cena
550 000,00 PLN
Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]