Mieszkania
 
» sprzedaż «
» wynajem «
 
Domy
 
» sprzedaż «
» wynajem «
 
Lokale
 
» sprzedaż «
» wynajem «
 
Działki
 
» sprzedaż «
» wynajem «
 
Hale
 
» sprzedaż «
» wynajem «
 
Obiekty
 
» sprzedaż «
» wynajem «
 

Aktualności

Mieszkania w Bydgoszczy i innych miastach

W Bydgoszczy, mieście liczacym ok 350 tyś mieszkanców średnia cena mieszkania to ok. 3800 zł/m2 na rynku nieruchomosci wtórnych.W Bytomiu liczącym  ponad 180tyś mieszkańców , ktory jest  dużym ośrodkiem przemysłowym na Śląsku ceny nieruchomości znajdują się na  najniższym  poziomie  cen mieszkań w aglomeracji śląskiej. Średnia stawka za m2 to ok  2400 zł, czyli o 1/2 mniej niż np w Rzeszowie (4800 zł/m2) i prawie 4x  mniej niż wynosi średnia stawka w liczacym ok 39 tyś mieszkańców Sopocie (9500 zł/m2).
 Przytoczone  porównanie jest ogromnym  przykładem  dysproporcji cen mieszkań, z jakimi mamy do czynienia w naszym kraju. W wiekszości  miast, które w czasach poprzedniego ustroju prężnie się rozwijały,  zatrudniając  zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych, obecnie zapanował zastój. Przedsiebiorstwa  i zakłady pozamykano, a znalezienie pracy w miestach jest prawie nie możliwe. Ludziom, którzy ją mają  bardzo często jest ciężko  związać koniec z końcem; głownym wproblem są niskie zarobki ktore nie wystarczają na regulowanie bieżących opłat za prąd,wodę i  gaz, nie wspominając więc o zakupie nowego czy większego mieszkania.Mieszkania w Bydgoszczy i innych miastach nie znajdują więc nabywców. Dużym problemem dla miast takich jak Bydgoszcz jest również  zgubny exodus mieszkańców  "za chlebem" do większych ośrodków miejskich takich jak Warszawa,Kraków,Poznań czy Wrocław lub zagranicę. Młode pokolenie nie widzi  szans na lepsze życie w mniejszych miejscowosciach takich jak Bydgoszcz,Olsztyn czy Łódź i emigruje do większych, do których wyjeżdża na wymarzone studia, a po ich ukończeniu nie wraca do domu w rodzinne strony.

Postępujące wyludnienie w wielu miastach  Polski ogranicza zainteresowanie nabywców mieszkań  i prowadzi do spadków ich cen na rynku. Jeden z wiekszych portali związanych z nieruchomościami przeprowadził ankiete z ktorej wynika,że w ponad połowie badanych  miast  w Polsce średnia stawka oferowana  na rynku wtórnym nie przekoczyła  4 tyś zł za m2, co z punktu widzenia np stolicy  wydaje się bardzo  atrakcyjną  niską ceną.  W przytoczonym na wstępie przykładzie Bydgoszczy czy Bytomia, za mniej niż 3- 3,8 tyś. zł za m2, czyli  o połowę taniej jak we Wrocławiu (6,5 tyś. zł) czy np w Kołobrzegu (6 tyś. zł), proponowane są mieszkania  np w Grudziądzu (2,5 tyś. zł/m2) i  Wałbrzychu  czy Przemyślu  za (2,9 tyś.zł/m2). W każdym z tych miejscowości oraz np Bydgoszczy  przed zmianami  ustrojowymi  można była znaleźć normalną  pracę za godziwe  pieniadze. Teraz  słyszymy bardzo często, że są to miasta umierajace pełne emerytów,rencistów i pozostawionych żon, ponieważ  mężowie oraz młodzi bezdzietni wyjechali, by zarabiać na swoje potrzeby lub utrzymanie rodziny. Mieszkania w Bydgoszczy oraz innych miastach będą niedlugo stały puste.

Dom czy mieszkanie w Bydgoszczy

Wielu z Państwa  pragnie cieszyć się z życia, mieszkając we własnym domu otoczonym pięknym ogrodem i walorami środowiska. Nie wszyscy  jednak postrzegają hierarchię wartości zamieszkania w podobny sposób. Dla części najważniejsze są cisza i spokój , dla innych gwar i bliskość walorów miasta Bydgoszczy. W związku z powyższym należy przemyśleć za i przeciw czy dom w Bydgoszczy czy mieszkanie w Bydgoszczy i odpowiedzieć sobie na kilka  pytań za nim podejmiecie trudną decyzję mieszkaniową.             Wybór miejsca  mieszkania, oprócz technicznych spraw i szeregu problemów lokalowych, niezbędnych przed wyborem domu czy mieszkania w Bydgoszczy należy poprzedzić wizytą w urzędach, pracowniach projektowych,u deweloperów czy biurach nieruchomości w Bydgoszczy. Nie ulegajmy urokowi chwili i miejsca, zanim nie obejrzymy planów,projektów nieruchomości, ponieważ właśnie decydujemy,gdzie chcemy spędzić czasmi resztę życia. Sąsiedztwo lasu, komfortowy dojazd, bliskość centrum Bydgoszczy to prawdziwe atuty lecz nie jedyne. Czasami panujący zgiełk, smog spalin , hałas, choć to obszar miejski, jest czasami nie do wytrzymania. Jeśli szukamy spokoju, sprawdzajmy środowisko, zwłaszcza jeśli jest taka możliwość. Nie sugerujmy się poniesieni jedynie plusami potencjalnej działki nie znając np sąsiedztwa. Weźmy pod uwagę jej rozmiary , by nie jeździli nam po głowie spalinowymi kosiarkami,  huczeli  silnikami samochodów lub jeszcze gorzej piłami do cięcia drzewa. W każdym przypadku, zawsze można wybrać mieszkanie w Bydgoszczy gdzie wiele problemów zostanie zdjęte z głowy, takich jak wywóz śmieci czy odśnieżanie. Na szczęście pomoc dobrego doradcy ds nieruchomości pozwoli dokonać prawidłowego wyboru czy ogród i dom w okolicach Bydgoszczy czy mieszkanie w mieście Bydgoszczy. Podsumowując, mając za sobą doświadczenia i pomoc specjalistów należy przed pochopną decyzją dokładnie przeanalizować  oferty i to czy spełniają Wasze wymagania. Zakup mieszkania czy domu w Bydgoszczy napewno będzie bardzo dobrym krokiem.

Inwestowanie w branżę mieszkaniową

Branża nieruchomości ostatnimi czasy odczuła delikatny wzrost. Po poprzednim roku, który przyniósł niewielkie straty wynajmującym mieszkania-Bydgoszcz i jej mieszkańcy stają na nogi.

Kiedy i dlaczego znosimy współwłasność nieruchomości

Własność rzeczy np. Działki, mieszkania czy innej nieruchomości może przysługiwać niepodzielnie kilku osobom. Jest to właśnie współwłasność. Dzielimy ją na ułamkową lub współwłasność łączną.

Budownictwo mieszkaniowe w Bydgoszczy

Budownictwo mieszkaniowe w województwie kujawsko – pomorskim rozwija się w dynamicznym tempie. Bardzo szybki postęp w tej dziedzinie można zauważyć w pojawiających się coraz częściej osiedlach domów jednorodzinnych.

Zarządzanie nieruchomościami

Aktualności

Tramwaj do Fordonu w Bydgoszczy

Dodano: 2014-04-05
Rozpoczęto budowę linii tramwaju do Fordonu, która  całkowicie zmieni  układ kilku skrzyżowań uli…

Mieszkanie dla młodych MdM

Dodano: 2014-03-16
Mieszkanie dla Młodych. Z nowym 2014 rokiem wszedł w życie nowy program pomagający młodym ludziom nabyć pierwsze w…

Zachem Bydgoszcz

Dodano: 2014-02-16
W Bydgoszczy rozpoczeły się demontaże instalacji TDA i TDI, z których do tej pory słynęły Zakłady Chemiczn…

Kiedy kupić, kiedy sprzedać mieszkanie?

Dodano: 2013-12-01
W obecnej chwili na rynku nieruchomości dominuje raczej stabilizacja. Ostatnie spadki cen znacznie wyhamowały, ale jes…

Jak budować dom energooszczędny?

Dodano: 2013-11-24
Od 2014 roku wchodzi w  życie  rozporządzenie, które dotyczyć będzie wszystkich budowanych  na…

Najnowsze oferty

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o najnowszych ofertach, zapisz się do naszego newslettera.
 

Oferty specjalne

Przedmiot
Dom Sprzedaż
Nr. oferty
IMP-DS-95290
Lokalizacja
Osielsko
Dzielnica
Niemcz
Ilość pokoi
-
Powierzchnia
190,00 m2
Cena
1 199 000,00 PLN
Przedmiot
Dzialka Sprzedaż
Nr. oferty
IMP-GS-95581
Lokalizacja
Dąbrowa Chełmińska
Dzielnica
-
Ilość pokoi
-
Powierzchnia
53 000,00 m2
Cena
1 500 000,00 PLN
Przedmiot
Mieszkanie Sprzedaż
Nr. oferty
IMP-MS-95559
Lokalizacja
Bydgoszcz
Dzielnica
Wzgórze Wolności
Ilość pokoi
2
Powierzchnia
46,00 m2
Cena
243 600,00 PLN
Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]