Mieszkania
 
» sprzedaż «
» wynajem «
 
Domy
 
» sprzedaż «
» wynajem «
 
Lokale
 
» sprzedaż «
» wynajem «
 
Działki
 
» sprzedaż «
» wynajem «
 
Hale
 
» sprzedaż «
» wynajem «
 
Obiekty
 
» sprzedaż «
» wynajem «
 

Aktualności

Modernizacja Galerii Handlowej

W tym roku w Bydgoszczy zostanie odnowiona elewacja Centrum Handlowego  Rondo. Jak donoszą media, to kolejny etap modernizacyjny popularnej galerii przy ul. Kruszwickie w Naszym mieście. Wkrótce  zniknie również największy najemca w budynku - hipermarket Real. Mieszkańcy Bydgoszczy zyskają kolejny dobrze zarządzany obiekt handlowy.

Jesta to pierwsza w Bydgoszczy galeria, w której powstało kilkadziesiąt butików. Obecni właściciele "Ronda" uznali, że czas na zmiany i  trzeba dogonić  konkurencję, która równie skutecznie walczy o klientów. Pierwszy etap rewitalizacji dotyczył rejonu głównego wejścia  od strony ronda Grunwaldzkiego. Obecnie jest realizowany drugi etap robót,  m.in. wymiana posadzki, oświetlenia, sufitów oraz okładzin na ścianach w pasażach i  linii kas hali głównej marketu. Na nowo będzie aranżowana  strefa restauracyjna  w Galerii.

Fasada budynku głównego zmieni barwy,  będzie ona  widoczna od strony ronda. Wspominany  etap, w zależności od uwarunkowań, konsultacji oraz innych prac m.in.projektowych, a także warunków pogodowych, może  zakończyć się jeszcze w tym roku. Zgodę na zmiany zewnętrzne  elewacji budynku muszą zostać  zatwierdzone przez architekta miasta. Właściciele obiektu są już po pierwszych rozmowach i konsultacjach. Tak,więc hipermarket Real  zostanie zastąpiony przez Galerię Auchan. To wynik umowy o wartości ok 1,1 mld euro, którą firmy zawarły już  w listopadzie 2012 roku. Na tej podstawie firma Auchan przejmie aż 91 hipermarketów Real w Polsce, Rumunii,Rosji  i na Ukrainie.

Aby prawnie było wszystko było dopięte do końca, zgodę na przejęcie udziałów Reala przez Auchan musi zatwierzdzić UOKiK.

 

 

Praca w Bydgoszczy

Dobry zarządca nieruchomości powinien znać swój  budynek, jak własną kieszeń. Posiadać wiedzę z zakresu  funkcjonowania  urządzeń i  instalacji energetycznych. W dzisiejszych czasach nowoczesne budynki, nie tylko biurowe, ale i mieszkaniowe, wyposażane są w dużą  ilość urządzeń oraz  instalacji. Wiele systemów jest skomputeryzowanych, zainstalowany jest monitoring, systemy DSO, a wielokrotnie wszystkim kieruje "Building Management Systemem" (BMS). Zarządzający  musi posiadać ogromną  wiedzę techniczną, aby w takim środowisku umieć się sprawnie  poruszać. Często do obsługi  tych skomplikowanych systemów zatrudniane są firmy specjalistyczne, ale to zarządca w imieniu właścicieli wyszukuje firmę i podpisuje umowę. Powinien zatem wiedzieć  o czym rozmawiają i czego należy w przyszłości wymagać od wykonawców.

Zarządca musi więc być osobą kreatywną. Większość zmian i udogodnień w nieruchomości powinno zaczynać się od dobrego pomysłu zarządcy. Zarządca posiadający wizję i umiejętność kreowania planami ma ogromny wpływ na wartość nieruchomości. Planowane prace trzeba umieć wcelić  w życie i zrealizować do końca.  Zarządca nieruchomości powinien znać nowoczesne techniki zarządzania pracą, ustalania priorytetów, celów i zadań, korzystania z  pomocnych narzędzi, które pomagają mu w efektywnym organizowaniu jego pracy. Powinien zawsze pamiętać, że każdy dzień przynosi  zadania nieprzewidziane i niezaplanowane i wówczas trzeba zareagować błyskawicznie, bo takie zdarzenia mają miejsce na porządku dziennym.

Dobrą cechą Zarządcy nieruchomości  musi być praca nie tylko samodzielna , ale również  w większej grupie, bo w wielu projektach konieczne jest działanie zespołowe. Zarządzanie niektórymi nieruchomościami ze względu na wielkość czy charakter, opiera się często na pracy kilku osób. Zazwyczaj  zadania są podzielone i każdy odpowiada za swój zakres. W tej sytuacji zarządca jest jedną z  kilku osób  zespołu zarządzającego nieruchomością. Przy zarządzaniu np centrami handlowymi zespół taki  liczy od kilku do kilkunastu osób. Proces zarządzania taką nieruchomością  wymaga od zarządcy umiejętności  pracy w zespole,  konieczne jest poczucie odpowiedzialności i chęć współpracy, czyli zadbanie m.in. o dobry przepływ informacji. Praca zarządzcy nieruchomości nie tylko w Bydgoszczy pozwala na stały rozwój i stałe podnoszenie swoich kwalifikacji.

Działka ROD - uwłaszczenie

Komisja nadzwyczajna pracuje nad nowym prawem o działkach ROD i  zaakceptowała poprawkę Platformy Obywatelskiej  pozwalającą uwłaszczać obecnych działkowców. Wprowadzona poprawka  przewiduje, że działkowiec na wniosek będzie mógł otrzymać prawo własności swojej  działki, a nie jak proponowano prawo do bezterminowego użytkowania.

W Sejmie obecnie trwają prace nad nowymi rozwiązaniami dotyczącymi ROD. Komisja nadzwyczajna zajęła  się projektami ustaw: propozycji  PO, SP, SLD oraz ruchu obywatelskiego działkowców, reprezentowanego przez Polski Związek Działkowców. Propozycja działkowców  w połowie czerwca uzyskała aprobatę posłów i  jest najważniejszą  w pracach podkomisji. Owa podkomisja w najbliższym tygodniu ma zaprezentować  sprawozdanie ze swoich prac, które następnie rozpatrzy komisja.

  Platforma Obywatelska do art. 32 projektu obywatelskiego ustawy  zaproponowała, że jeśli nieruchomość, na której znajduje się działka, stanowi  np własność stowarzyszenia ROD  albo została mu oddana w wieczyste użytkowanie , to  w terminie 6 miesięcy na pisemny wniosek działkowca stowarzyszenie  ROD od dnia otrzymania wniosku ustanowi  nieodpłatnie na jego rzecz prawo własności do nieruchomości  lub prawo użytkowania wieczystego.

Nowe Prawo Budowlane już za chwile....

Minister  transportu, budownictwa i gospodarki morskiej przekazał do Rady Ministrów projekt wstępnych zmian w ustawie  Prawo budowlane. W większości przypadków znosi ono konieczność  uzyskania pozwolenia na budowę domu jednorodzinnego.   Komitet  Rady Ministrów rozpatrzył już wstępnie projekt założeń.  Resort  transport skierował  go do Kancelarii Premiera  z prośbą o zapoznanie i umieszczenie w porządku obrad rządu.

 Ministerstwo transportu określa  w projekcie m.in. , w jaki sposób należy poinformować sąsiada o zgłoszeniu budowy domu jednorodzinnego.Władze gminy np  starosta będzie umieszczał  wiadomość na stronie biuletynu informacji publicznej , iż wpłynęło do niego zgłoszenie dotyczące chęci rozpoczęcia danej inwestycji. Ponadto   inwestor będzie zobowiązany do wstawienia tablicy informacyjnej  na terenie budowy, która będzie informowała o  zaplanowanej inwestycji  lub  będzie mógł osobiście  poinformować  najbliższych sąsiadów.

Co dalej z budownictwem w Bydgoszczy

Miasto Bydgoszcz a jeszcze inaczej RADNI Bydgoszczy postanowili  działać i odwrócić  niekorzystny trend w budownictwie miejskim. Mają w tym między innymi pomóc dwie uchwały, które to na ostatniej sesji rady miasta  przegłosowali radni.Pierwsza z uchwał zwalnia od płacenia podatku od nieruchomości wszystkich mieszkańców, którzy zdecydują się wybudować dom w Bydgoszczy. Nie będzie jednak można przeznaczyć budynku na prowadzenia działalności gospodarczej. Zwolnienie to dotyczyło będzie  podatku o nieruchomości  przez 5 lat.Celem takiej decyzji jest  zatrzymanie mieszkańców chcących zainwestować w  swoje  domy w Bydgoszczy.  Miastu zależy aby tu mieszkańcy zostawiali swoje dochody. Korzystają z rozbudowanej miejskiej  infrastruktury, byłoby dobrze , gdyby zechcieli  również uczestniczyć w jej utrzymaniu.

Druga z uchwał  pozwala miastu na oddawanie działek miejskich  w użytkowanie wieczyste. Poprzednio miasto Bydgoszcz  odchodzilło od użytkowania wieczystego na rzecz własności, jednak obserwując rynek  przetargów ,których nie udało się rozstrzygnąć ze względu na wysokie ceny sprzedaży włodaże miata Bydgoszczy postanowili to zmienić. Teraz będzie istniała możliwość przekazania  działki w użytkowanie wieczyste np na 99 lat  po wpłaceniu już 25 proc. wartości nieruchomości. Dotyczy to jednak tylko działek przeznaczonych  pod budownictwo jednorodzinne.- W przeciągu 5 lat będzie istniała możliwość wykupienia działki na własność .

Na  pierwszy etap miasto przeznaczyło  działki  przy ulicy Meysnera w Opławcu. W najbliższym czasie Magistrat  zapowiada przygotowanie  kolejnych ciekawych terenów.

Bydgoszczanie będą mogli rozstrzygnąć czy dom w Bydgoszczy czy mieszkanie ?

Zarządzanie nieruchomościami

Aktualności

Tramwaj do Fordonu w Bydgoszczy

Dodano: 2014-04-05
Rozpoczęto budowę linii tramwaju do Fordonu, która  całkowicie zmieni  układ kilku skrzyżowań uli…

Mieszkanie dla młodych MdM

Dodano: 2014-03-16
Mieszkanie dla Młodych. Z nowym 2014 rokiem wszedł w życie nowy program pomagający młodym ludziom nabyć pierwsze w…

Zachem Bydgoszcz

Dodano: 2014-02-16
W Bydgoszczy rozpoczeły się demontaże instalacji TDA i TDI, z których do tej pory słynęły Zakłady Chemiczn…

Kiedy kupić, kiedy sprzedać mieszkanie?

Dodano: 2013-12-01
W obecnej chwili na rynku nieruchomości dominuje raczej stabilizacja. Ostatnie spadki cen znacznie wyhamowały, ale jes…

Jak budować dom energooszczędny?

Dodano: 2013-11-24
Od 2014 roku wchodzi w  życie  rozporządzenie, które dotyczyć będzie wszystkich budowanych  na…

Najnowsze oferty

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o najnowszych ofertach, zapisz się do naszego newslettera.
 

Oferty specjalne

Przedmiot
Mieszkanie Sprzedaż
Nr. oferty
IMP-MS-95630
Lokalizacja
Bydgoszcz
Dzielnica
Sielanka
Ilość pokoi
4
Powierzchnia
106,34 m2
Cena
630 000,00 PLN
Przedmiot
Lokal Wynajem
Nr. oferty
IMP-LW-95574-1
Lokalizacja
Osielsko
Dzielnica
-
Ilość pokoi
-
Powierzchnia
61,00 m2
Cena
1 500,00 PLN
Przedmiot
Dom Sprzedaż
Nr. oferty
IMP-DS-95626
Lokalizacja
Pszczew
Dzielnica
-
Ilość pokoi
6
Powierzchnia
170 000,00 m2
Cena
3 740 000,00 PLN
Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]